Bluetooth Kulaklık Özellikleri

Akıllı telefonların hayata girmesiyle bluetooth kulaklık modeli de hızlı bir şekilde hayata dahil oldu. Markalar tarafından özel geliştirilen kulaklık modeli kablosuz kulaklık olarak da biliniyor. Kullanım kolaylığı sağlayan kulaklık modeli kablosuz olduğu için kolaylıkla taşınmaktadır. Teknoloji markaları iletişimi kablosuz olarak sağlamak için bu kulaklık modelini geliştirmiştir.

Akıllı telefona bluetooth ile bağlanan kulaklık hem konuşma hem de müzik dinleme imkanı sunuyor. Telefon üreticileri tarafından üretilen kulaklıklar farklı fiyat aralığında kullanıma sunuluyor. Fiyatlar kulaklığın kalitesine ve özelliğine göre değişiyor. Ortalama 100₺ ve 150₺ arasında fiyatlar değişebiliyor.

Akıllı Saat Özellikleri

Standart bir saat gibi kola takılan akıllı saat, akıllı telefonlarla eşleştiriliyor. Genellikle dijital ekranı olan saatler birçok işlemi gerçekleştirir. Küçük çaplı bilgisayar barındıran saatler elektronik cihazdır. Giyilebilir teknoloji ürünü olan saatler farklı markalar tarafından farklı özelliklerde üretiliyor. Estetik görünümüyle ön plana çıkan saatler telefon bildirimlerini yönetmeyi sağlıyor.

Saatle telefon konuşması yapılabiliyor. Akıllı saatler bileğe takılıyor. Bu sayede nabız ölçme yapılabiliyor. Günlük atılan adım takibi, spor takibi yapılabiliyor. Saat üzerinden çeşitli uygulamalar açılabiliyor. Çalar saat ayarlanabiliyor. GPS ve müzik kontrolü sağlayan saatler 150₺ ve üzeri fiyatlarla satışa sunuluyor. Samsung, Xiaomi, Oppo gibi markalar tarafından üretilerek kullanıma sunuluyor.

Oyuncu Kulaklığı Özellikleri

Oyuncuların daha keyifli oyun oynayabilmesi için geliştirilen kulaklıklar özel olarak tasarlanmıştır. Özel tasarlanan oyuncu kulaklığı oyun esnasında diğer oyuncularla iletişim kurmayı sağlar. Kulaklıklar dışarıdan gelen sesi önler ve oyuncuyu rahatsız etmez. Aynı zamanda dışarıdan gelen sesi diğer oyunculara iletmez. Oyun esnasında yüksek ses kalitesi sunar. Oyundaki sesin dışarıya çıkmasını önler. Oyuncular uzun süre kulaklık kullanabilir.

Tasarlanan kulaklıklar kulağı rahatsız etmez. Bu sayede uzun süre kullanılabilir. Kulaklıklar farklı markalar tarafından üretilmektedir. Oyuncular için geliştirilen kulaklıklar bu sektörde üretim yapan markalar tarafından üretiliyor. Kulaklıklar farklı fiyat aralığında satışa sunuluyor. Kaliteli ve kullanışlı kulaklık modelleri ortalama 200₺ fiyatlarla satışa sunuluyor. Daha uygun fiyata kulaklık modeli bulunduğu gibi daha yüksek fiyat aralığında kulaklık modelleri de bulunmaktadır.

Bir cevap yazın