Evlerine Kaliteli Bir Parke Döşemek İsteyenler İçin: Lamine Parke Kalitesi

Lamine parke, farklı bir parke çeşididir ve farklı olduğu ilk görüldüğü andan itibaren görülebilir. Sahip olduğu özellikler de buna ektir. Diğer parke çeşitlerine göre daha dayanıklı ve kaliteli olduğu bilinmektedir. Bu denli dayanıklı ve kaliteli bir parkeye ise eskafloor.com sitesinden rahatlıkla göz atılabilir. Söz konusu sitede yapılan bir lamine parke araştırması doğrultusunda lamine parkeye dair her detay görülebilir.

 Lamine Parke Nedir?

 Lamine parke, birkaç katmandan oluşan bir parkedir. Toplamda iki veya üç adet katmandan oluşur ve her katmanda farklı bir ağaç çeşidi vardır. En alt tabakada en üst tabakaya göre daha az kalitede bir ağaç çeşidi kullanılmaktadır. Bu ağaçlar ise ithal ağaçlardır ve ülkemizde yetişmemektedir. Bu nedenle diğer parke çeşitlerine göre biraz daha pahalıdır ancak en kaliteli parke çeşididir.

 Lamine Parke Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lamine parke seçiminde bulunacak kişiler öncelikle bu parkenin diğer parkelerden farklı olduğunu bilmesi gerekir.

Diğer parke çeşitlerine göre en kaliteli parkedir ve fiyatı da bu doğrultuda belirlenir. Lamine parke seçecek kişilerin fiyat araştırması yapması da seçimlerinde etkili olacaktır.

Lamine parke bir değil, iki veya üç katmandan oluşur. En alt tabakada ise üst tabakalara göre daha az kaliteli bir ağaç katmanı bulunur. Bu ağaç katmanı ise lamine parke fiyatlarını düşürür. Ancak kaliteden ödün vermek sonraki zamanlar için zarar doğurabilir. Bu sebeple katmanların yapıldıkları ağaç çeşitleri ile bilgi sahibi olmak gerekir.

Lamine parke iki veya üç katmandan oluşur. İki katmanlı lamine parke ise üç katmanlı lamine parkeye göre daha ucuzdur ancak az kalitededir. Buna dikkat edilerek iki veya üç katmanlı bir lamine parke seçimi yapılmalıdır.

Lamine Parke Özellikleri Nelerdir?

Lamine parke, iki veya üç katmandan oluştuğu için dış hasarlara karşı daha korunaklıdır.

Diğer parke çeşitlerine göre çok daha uzun kullanılabilir.

Yalnızca ağaçlardan oluşur ve bu sebeple doğal, dayanıklı ve katkısız bir parkedir.

Suya son derece dayanıklı bir parkedir.

Lamine Parke Nereden Alınır?

 Lamine parke almadan önce özellikleri ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Bu detayların öğrenilmesinden sonra satın alınmasına karar verilmelidir. Satın alınmasına karar verilen lamine parkenin alınacağı yer de çok önemlidir. Kalitesiz ve kalitesiyle orantısız fiyatlar veren yerlerden uzak durulmalıdır.

 Lamine parke hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz ve satın alabileceğiniz yerlerden biri eskafloor.com sitesidir. Sitede lamine parke hakkında aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz. Aynı zamanda verilen bilgiler ile sizin için en uygun lamine parke tercihini yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın