Fenerbahçe Kopyası

Fenerbahçe’den Sağlık Çalışanlarına Büyük Moral

Covid 19 pandemisi ile birlikte gece gündüz çalışmak zorunda kalan sağlık çalışanları için Fenerbahçe’den önemli bir proje önerisi geldi. Fenerbahçe’den sağlık çalışanlarına büyük moral sağlayacak bu projenin odağında, sağlık çalışanlarını maçlarda ağırlamak ve onlara iyi zaman geçirmek yatıyor. Aynı zamanda takımlar da kendilerini motive edecek taraftara tekrar kavuşmuş olacak. Fenerbahçe bu kapsamda bir girişim için TFF, TBF ve TVF’ye başvurdu. Futbol, basketbol ve voleybol branşlarında mücadele eden takımların maçlarına sağlık çalışanlarının belirlenen şartlar ve önlemler doğrultusunda alınması hedefleniyor.

Sağlık çalışanları da bu kararın alınmasını istiyor. Aylardır zor şartlarda çalışmak zorunda kalan ve bütün dünya için büyük bir sorun oluşturan Covid virüsünün son bulmasında gece gündüz çalışan sağlık emekçilerini Fenerbahçeli yöneticiler unutmadı. Yapılan teklif ile birlikte, sağlık çalışanlarının motive olması, spor aktivitelerinin birleştirici gücünün ortaya çıkması ve Covid 19’un sonunun gelmesi için insanlara umut olması amaçlanıyor. Fenerbahçe’nin üç farklı branşta oynadığı karşılaşmalar, Şükrü Saraçoğlu Stadyumunda, Ülker Arena’da ve Burhan Felek Spor Kompleksinde oynanıyor. Kararın alınması ile birlikte bu komplekslerde oynanacak Fenerbahçe maçlarında, bütün sağlık çalışanlarının ağırlanması amaçlanıyor.

Sağlık Çalışanları Uygulamanın Hayata Geçmesini Bekliyor

Fenerbahçe’nin yapmış olduğu tekliften son derece mutlu olan sağlık çalışanları uygulamanın hayata geçmesini bekliyor. Hem tuttuğu takıma destek vermek hem de bir an olsun akıllarından Covid belasını çıkarmak isteyen sağlık çalışanları, bu uygulama ile birlikte, çok daha motive bir şekilde görevlerini yürüteceklerini belirtiyorlar. Fenerbahçe’nin yapmış olduğu teklif bütün spor kulüplerinin destek vermesi bekleniyor. Sağlık çalışanlarının 7/24 çalıştığı bu dönemde onlar için yapılan her türlü motivasyon unsurunun önemli olduğunu belirten Fenerbahçeli yöneticiler, federasyonların olumlu bir şekilde dönüş yapmasını umuyorlar.

Sporu icra edenler de bu uygulamanın bir an önce hayata geçmesini talep ediyor. Taraftar olmadan maçlarda sahip oldukları performansı sergileyemediklerini ve motive olmakta zorlandıklarını belirten sporcular, seyircisiz gerçekleşen sporun da anlamsız olduğunu vurguluyorlar. Uzunca bir süredir maçlar seyircisiz olarak oynanıyor ve zaman zaman takımlar sağlıklı oyuncu bulmakta zorlanıyorlar. Düzenli olarak yapılan testler ile birlikte Covid’e yakalanan oyuncular karantinaya alınarak testleri negatif çıkana kadar maçlarda yer alamıyorlar. Yapılan protokoller ile birlikte Covid ülke genelindeki birçok alanda kontrol altına alınmak isteniyor. Her ne kadar sıkı önlemler alınsa da Covid’in yayılmasına tamamen engel olmanın imkansız olduğu ancak büyük zirveler yaparak sağlık kurumunu çalışamaz hale getirmemesi için büyük gayret harcanıyor.

Maçlar Tekrar Seyircili Oynanabilecek

Bu kararın olumlu bir şekilde cevap bulması ile birlikte maçlar tekrar seyircili oynanabilecek. Fenerbahçe’nin yapmış olduğu teklif hem sağlık çalışanlarını hem de sporcuları heyecanlandırdı. Yapılan bu teklifin kararı bağlanması ve bir an önce hayata geçmesi bekleniyor. Fenerbahçeli yöneticiler de, sağlık çalışanlarının morallerini yüksek tutmak ve hayatı biraz daha normale yaklaştırmak gayretinde olduklarını belirtiyor. Gözler ilgili Federasyonların vereceği kararlara çevrilmiş durumda. Diğer takımlardan da bu teklife destek geldiğini belirtmek gerekiyor.

Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor ve diğer Anadolu kulüpleri de kararın bir an önce alınmasını ve maçlara sağlık çalışanlarını almak istiyorlar. Bu karar ile birlikte maçların seyir zevkinin ve ilginin de artması bekleniyor. Özellikle herkesin evlere çekildiği bu dönemde sporun birleştirici ve moral veren yönünü kullanmanın çok önemli olduğu söyleniyor. Sağlık çalışanlarını bu dönemde en çok yıpranan sektör olarak karşımıza çıkıyor. Sağlık çalışanlarının maçlara kabul edilmesi ile birlikte uzun bir aradan sonra, maçlarda tekrar seyirci görebileceğiz. Derbi maçlarına Joybet ile kupon yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın