Gingivektomi Nedir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Estetik gülümseme, son yıllarda estetik diş hekimlerinden en çok talep edilen tedavi yöntemi olmaktadır. Bunun nedeni ise daha çok gülümseme anında diş etlerinin daha baskın olması nedenine bağlı ortaya çıkan estetikten uzak kalma durumu olmaktadır. Diş etlerinin baskın olması, gelişen tıp dünyasının yenilikleri sayesinde artık tedavi edilebilmektedir. Gingivektomi tedavisi uygulanılarak yaşanan bu tip sorunlar ortadan kalkmakta ve kişiler gülerken daha estetik bir görünüme sahip olabilmektedir. Gingivektomi tedavisi Tuzla diş doktoru tarafından yapılan tedaviler arasında yer almaktadır.

 Gingivektomi Nedir?

 Gingivektomi diş etlerinin cerrahi olarak uzaklaştırılması işlemi olmaktadır. Bazı bireylerde diş etleri dişlerden daha ön planda yer almaktadır. Bu durum bireyin estetik bir şekilde gülümseyememesine ve estetik bir görüntünün elde edilmemesine neden olmaktadır. Son yılların sıkça tercih edilen tedavi yöntemi sayesinde diş etlerinin baskınlığını en aza inmektedir. Bu sayede kişi gülerken daha estetik bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır.

 Diş etlerinin baskın olması ile kısa kalan dişler gülüşün yanı sıra, çene yapısı, burun ve dudak şekline etki etmektedir. gingivektomi tedavisi ile daha sağlıklı gülüşlere sahip olmak için Tuzla diş doktoru hizmetleri başarılı şekilde uygulanmaktadır.

 Gingivektomi Nasıl Yapılır?

 Diş etlerinin daha ön planda olan hastalar için Tedavi en uygun tedavi yöntemi anestezi altında yapılan bir işlem olmaktadır. Anestezi sayesinde herhangi acı ya da ağrı hissi duyulmadan yapılan bir işlem olmaktadır.

 Tedavi başlangıcında Tuzla diş doktoru tarafından ilk olarak hastalıklı dişlere işlem yapmadan önce dişler ve diş etleri temizlenmektedir. Daha sonra uygulanan anestezi ile dişlerin uyuşturulma işlemi yapılmaktadır. İşlem süresi tedavi edilecek diş sayısına göre değişebilmektedir. Tedavi edilecek diş sayısı arttıkça tedavi sayısı da buna bağlı olarak artmaktadır. Cerrahi müdahale ile alınan diş etlerinin ardından daha estetik bir görünüm ortaya çıkmaktadır.

 Gingivektomi İyileşme Süresi

 İşlem sonrasında iyileşme süresi için 3-4 hafta kadar sürmektedir. Cerrahi bir işlem olduğu için işlemden sonra diş etleri bir bandaj yardımı ile kapatılarak iyileşmeye bırakılmaktadır. Diş boyu uzatma işlemi yani gingivektominin yüksek seviyede bir zararı mevcut değildir. Bu nedenle Tuzla diş doktoru tarafından yapılan gingivektomi tedavisi oldukça güvenilir bir tedavi yöntemi olmaktadır.

Bir cevap yazın