Kaspersky Security 8.0

Kaspersky Security 8.0

İş arkadaşlarınızla dosya paylaşırken artık endişelenmenize gerek yok!

Kaspersky Lab, Microsoft tarafından şirket içi doküman değişimi sağlayan SharePoint Server 2013’ü destekleyen ve siber tehditlere karşı gelişmiş koruma gibi işlevsel geliştirmeler içeren güncellenmiş “Kaspersky Security 8.0” ürününü piyasaya sundu.

SharePoint Server, paylaşılan belgeler üzerinde birlikte çalışılmasına olanak sağlayarak, dünyanın farklı ülkelerinde görev alan çalışanların günlük karar alma süreçlerini büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Bununla birlikte, paylaşılan yazılım ortamına yüklenen belgeler, bütün bir kurumsal ağı zararlı programlarla kaplayan bir virüs kaynağı haline gelebilir. Bu tehditten yola çıkan Kaspersky Lab, dosyaların korunmasını sağlayan özel çözümünü piyasaya sundu. SharePoint Server için geliştirilen Kaspersky Security 8.0, kurumsal birlikte çalışma altyapısını korumak için özel olarak tasarlanmış son Teknoloji ürünü bir çözüm olarak adlandırılıyor.

SENARYOLAR IŞIĞINDA HAZIRLANDI

Bu ürünü ayrıcalıklı kılanlar bununla sınırlı değil. Bu güncellemeyle birlikte ürüne Kaspersky Lab kimlik avı engelleme teknolojileri de eklenmiş durumda. Böylece artık herhangi bir çalışma belgesinde dış kaynak bağlantısı algılandığında, Kaspersky Lab çözümü yasal durumunu kontrol ediyor ve bir kimlik avlama bağlantısı olduğu ortaya çıkarsa engelliyor.

SharePoint Server için üretilen Kaspersky Security 8.0, artık Microsoft ürünlerinde kullanılabilir olan yeni tip depoları (Wiki’ler ve Blog’lar) koruma becerisine de sahip. Kaspersky Lab ürünü, halka açık bir sitenin temeli olarak kullanılan SharePoint sunucuları için de koruma sağlayabiliyor. Buna ek olarak ürün artık Microsoft Windows Server 2012’yi destekliyor.

Yeni ürünle ilgili açıklama yapan Kaspersky Lab Ürün Yönetimi Müdürü Dmitry Aleshin; “Kaspersky Lab ürününün bu yeni sürümü, bu çözümün uygulanabileceği çeşitli senaryolar ışığında tasarlandı. Amacımız, Microsoft SharePoint üzerinden paylaşılan çalışmalarda güvenliği maksimum noktaya ulaştırmak. Microsoft SharePoint 2013 için Wiki ve Blog işlevleri ve ek güvenlik uygulamaları gibi geliştirmelerin tümü de bu amacımıza hizmet ediyor” dedi.

Kaynak: genel-blog.com

Bir cevap yazın