Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Sertleşme sorunu, mutluluk çubuğu yöntemi ile kolayca tedavi edilebilir. Sertleşme sorunu erkeklerde ortaya çıkan ve cinsel hayatı büyük ölçüde etkileye bir sorun olmakla birlikte kişilere rahatsızlık veren bir durumdur. Sertleşme sorunu erkeklerin ilişki sırasındayken yeterli sertliğe ulaşamamasını veya kısmi sertlik yaşayıp bu sertliği koruyamamasını veya hiç sertleşememesini ifade eder. Bu durumların oluşması ile birlikte üç ay boyunca devam eden sertleşme sorunu tıp dilinde erektil disfonksiyon adını alır ve bu tanı kesinleşir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatının Yapılış Süreci

Hangi protez tipinin kullanılacağına, doktorun tercihlerine göre ve hastanın öyküsüne göre mutluluk çubuğu ameliyatının kapsamı değişiklik göstermektedir. Anestezi altında yapılan bu ameliyat ile penise penil protez takılması amaçlanır. Penisin üst bölgesine üç parçalı olan şişirilebilir penis protezi, alt karın ile skrotum üzerinde yapılan bir kesi yolu ile yerleştirilir.

Bu sırada idrarı boşaltabilmek için mesaneye ve idrar yoluna ince yapılı ve esnek türde olan bir tüp diğer bir ifade ile sonda yerleştirilir. Bu bahsedilen mutluluk çubuğu ameliyatında hiçbir doku çıkarılmaz. Buna dayanarak da kan kaybı az miktardadır. Bundan dolayı kan nakli hiçbir zaman gerekmez. Penil protez ameliyatları yaklaşık olarak bir saat sürmektedir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatından Sonra Ortaya Çıkan Yan Etkiler

Yaklaşık olarak iki veya dört hafta boyunca mutluluk çubuğu ameliyatı sonrasında, ameliyatın yapıldığı bölgede ağrı ve şişlik ortaya çıkabilir. Bununla birlikte kızarmalar ve morarmalar da oluşabilir. Böyle durumlarda doktorun verdiği ağrı kesicileri kullanmak hastayı rahatlatacaktır. Aynı zamanda soğuk uygulamaların da yapılması ameliyat bölgesindeki şikâyetlerin azalmasına yardımcı olacaktır.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatının Sigorta Kapsamı

Fiyat açısından bakıldığında mutluluk çubuğu ameliyatının fiyatları değişiklik göstermektedir. Bu fiyat değişikliklerini etkileyen faktörlerden biri hastaya uygun olarak seçilen protezin çeşididir. Bununla birlikte seçilen hastane de mutluluk çubuğu ameliyatının maliyetinin belirlenmesinde büyük önem arz eder. Bu durum hastaneden hastaneye değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte ameliyat sonrasında hastanede kalınan gün sayısı da maliyeti belirleyen diğer faktörlerdendir.

Ayrıca mutluluk çubuğu ameliyatı için kısmen Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamından faydalanılabilir. Genellikle ereksil disfonksiyon hastalarının çoğunda bu sorun ile birlikte başka hastalıklar da mevcut olur. Bu konuda çok daha iyi bir bilgi almak için ve ereksil disfonksiyon için yapılacak tedavilerin sigorta kapsamında olup olmadığını belirlemek için kişisel olarak ürün sağlayıcı şirket ile iletişime geçmek en faydalısı olacaktır. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın