Mutluluk Çubuğu Nedir ve Mutluluk Çubuğu Operasyonu Hakkında Her Şey

Mutluluk çubuğu, ilk olarak 50 yıl kadar önce icat edilen kalıcı bir tedavi çeşididir. Mutluluk Çubuğu, onlarca yıldır erkeklerin cinsel sağlığı konusunda giderek gelişmiştir ve ereksiyon bozukluğunun tedavisi için tıbbi çözümler konusunda tanınmış bir liderdir. İktidarsızlık sorununu tam olarak çözmede en etkili silah olan mutluluk çubuğu nedir?

Mutluluk Çubuğu Nedir?

Yaygın olarak mutluluk çubuğu olarak bilinen penis protezi, ereksiyona ulaşmaya yardımcı olmak için erkeğin penisine yerleştirilen ayrı bir implant cihazdır. İmplantasyondan sonra erkeğin, penisindeki sertleşebilme kontrolünü yeniden kazanmasına yardımcı olur. Kısa süreli olabilecek diğer tedavi seçeneklerinin aksine, her zaman kullanıma hazırdırlar. Penis implantı, mevcut diğer tedavilerle düzeltilemeyen iktidarsızlığı olan erkekler için en etkili ve kesin çözümü sunmaktadır.

Küçük çapta bir operasyon ile bölgesel anestezi altında mutluluk çubuğu yerleştirilir. Erkekler tarafından ”mutluluk çubuğu nedir” sorusuna cevap aldıktan sonra, bu ameliyat en merak edilen sorulardan biri haline gelmektedir.

Mutluluk Çubuğu İmplant Operasyonu Nasıl Yapılır?

Ameliyat sırasında en başta, idrar gelişini kontrol etmek için penis ucundan mesaneye doğru bir tüp (kateter) sokulabilir. Cerrahınız penis başının alt kısmına, penisin köküne veya karnın alt kısmına ufak birer kesi yapacaktır. Daha sonra bir ereksiyon sırasında normalde kanla dolan ve penisin sertleşmesini sağlayan damarsal odacıkları çıkartır. Bu doku, Corpora Cavernosa olarak bilinmektedir ve tüp şeklinde olup iki oyuk bölmenin her birinde bulunur. Ardından uygun büyüklükte bir implant seçilerek cihaz silindirleri penisinize yerleştirilecektir.

Tüm cihaz parçaları ameliyat esnasında denenerek tam vücut ölçülerinize göre belirlenmektedir. Doktor iki parçalı bir şişirilebilir cihaz yerleştirecek ise, pompa ve vana parçasını skrotumun içerisine yerleştirir. Üç parçalı bir cihaz için, doktorunuz ayrıca bir iç kesikten karın duvarının altına bir sıvı deposu yerleştirecektir. Cihaz kurulduktan sonra doktorunuz kesileri kapatacak ve dikecektir. Mutluluk çubuğu işlemi tipik olarak 30 dakika ile bir saat arasında sürmektedir.

Operasyondan Sonra Süreç Nasıl İşlemektedir?

Mutluluk çubuğu ameliyatından sonra, haliyle ufak sızlamalar olabilir. Gereken durumlarda ağrıyı hafifletmek için ağrı kesici almanız gerekebilir. Hafif ağrı sadece birkaç hafta sürer. Ayrıca enfeksiyonu önlemek için ameliyat sonrası koruyucu bir antibiyotik almanız gerekebilir. Doktorunuzun günlük aktivitelere ne zaman döneceğiniz konusunda belirli talimatları olacaktır. Erkeklerin geneli, ameliyat sonrası dönemde yaklaşık dört ile altı hafta içerisinde şiddetli fiziksel ve cinsel aktiviteye dönebilir.

Mutluluk Çubuğu İle Yüzünüz Yeniden Gülecektir

Ameliyat sonrası ilk antrenmanlara başladığınızda doktorunuz şişirilebilir mutluluk çubuğunu günde iki kez tamamen şişirip söndürmenizi tavsiye edecektir. Böylece onu kullanma şansı bulabilir ve silindirlerin etrafındaki alanı gererek alıştırma egzersizleri yapabilirsiniz. Sonuç olarak, ergenlik döneminizdeki kadar kuvvetli ereksiyonu olan bir penise küçük bir ameliyatla sahip olabilirsiniz. Sonrası dönemde “Mutluluk çubuğu nedir?” sorusuna cevap vereceğiniz zaman, yüzünüzdeki hafif bir gülümseme aslında bunu yeteri kadar özetleyecektir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın