Netflix Platformu

Netflix Platformu

Netflix platformu, her türden ve her yaştan izleyicinin izleyebileceği içeriğin bulunmuş olduğu büyük bir platformdur. Netflix platformu ulusak, dünya çapında yaygın olan bir platformdur. Platform Türkiye’ye ilk olarak 2016 yılında giriş yapmıştır. Merkezi Kaliforniya’da bulunmaktadır. Amerikan teknolojileri ve medya hizmeti sağlayıcısı olan bir yapım şirketidir. 1997 senesinde Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kurulmuştur. Şirketin ana faaliyet ve amacı ise abonelik ya da üyeliğe dayalı olan video akış hizmetini izleyiciye sunmaktır. Platforma üye olmak için ise Netflix’in resmi sitesinden birkaç adımda üyelik işlemlerinin tamamlanmış olması gerekiyor. Bu işlemlerin tamamı ile bitirilmesi için ise üye olacak kişiden Netflix belirli bir ücret talep eder. Platformun talep edeceği bu ücret ise tek bir fiyat olmayıp farklı paketler dahilinde farklı ücretlerden oluşmaktadır. Platforma üye olunmuş olması dahilinde içerikler istenen zamanda ve istenen cihaz üzerinden izlenebilmektedir.

Netflix Platformunda Yer Almakta Olan Paranormal Dizisi

Netflix platformu üzerinde yer almakta olan Paranormal dizisi 1 sezon ve 6 bölümden oluşan bir dizidir. 5 Kasım 2020 tarihinde ilk sezonunu yayımlamış olan Paranormal, izleyicileri arasından %86 oranında beğeni toplamıştır. Paranormal dizisi Mısır’ın orijinal dizisi olup, Arapça dilinde çekilmiştir. Dram ve korku türleri arasında geçen dizi 1960’lı yılları anlatıyor. Dizinin kadrosunda ise Ahmed Amin, Razane Jammal, Aya Samaha, Reem Abd El Kader ve Sama Ibrahim gibi isimler yer alıyor. Bu isimlerin yer almış olduğu kadroda daha birçok isme de yer verilmiştir. Dizi, bir hematolog olan Dr. Refaat İsmail’in hikayesini anlatmaktadır. Dram ve korku türleri arasında yer alan bu dizi aynı zamanda parapsikoloji ve metafizik alanlarında da yer alıyor. Paranormal kelimesinin anlamı ise normal dışı, normal olmayan anlamlarına gelmektedir.

Paranormal Dizisine Nereden Erişim Sağlanabilir

Paranormal isimli Netflix dizisine Netflix platformu üzerinden erişim sağlanabilir. Fakat Netflix platformunun alternatifi olan bazı internet sayfalarında da dizinin yayımı yapılmaktadır. Bu sayfalara erişim sağlamak için ise netflix izle ya da netflix film izle gibi arama etiketleri ile erişim sağlanabilir. Bu sayfalara erişim sağlanması üzerinden sayfalardan veya Netflix platformu üzerinden dizinin tüm bölüm ve sezonlarına ulaşım sağlanmış olacaktır.

Bir cevap yazın