Ön Dişim Kırıldı Dolgu Mu Kaplama Mı

Ön Dişim Kırıldı Dolgu Mu Kaplama Mı?

Bireylerin diş hekimine sıklıkla başvuruda bulunduğu problemlerden biri de ön dişlerinin travma gibi nedenlerden dolayı kırılmasıdır. Bireyler kliniğe geldiklerinde genellikle diş hekimlerine ön dişim kırıldı dolgu mu kaplama mı, şeklinde soru yöneltirler.

18 yaşından küçük olan bireylerde bu şekilde bir tedavi gerekli olduğunda genel olarak dolgu yaptırılması uygun görülmektedir. Dolgu hasar gördüğünde istenildiği kadar tekrarlanabilir. Sonrasında kişi yetişkin olduğunda kaplama tedavisi alması uygun görülmektedir.

Yetişkinlerin ise direkt kaplama yaptırması tavsiye edilir. Kaplama hem daha doğal bir görünüme sahiptir hem de dolgu kadar kısa sürede sararma, hasar görme gibi sorunlar çıkarmaz. Ancak elbette ki kaplamanın ömrünün ne kadar olacağı kişinin ağız hijyenine ne kadar dikkat ettiği ile doğru orantılı bir durumdur.

Tüm diş tedavileri sonrasında ya da öncesinde kişilerin ağız ve diş sağlığını korumak, aldığı tedaviden maksimum verimi alabilmesi için ağız ve diş sağlığına dikkat etmek gerekmektedir. Bunun için doğru bir şekilde nasıl dişlerinizi fırçalamanız gerektiğini diş hekiminize seans sırasında sorarak öğrenebilirsiniz.

Ön Diş Kırılmasında Tedavi

Bireylerin ön dişleri direkt olarak gülümsediklerinde görünen bölgeleri olduğu için burada yapılan diş tedavilerinden estetik olması beklenmektedir. Bu nedenle kişiler ön dişim kırıldı dolgu mu kaplama , gibi bazı akıllarında bazı sorulara sahip olabilirler.

Öncelikli olarak yapılması gereken durum hakkında bilgi almak adına mutlaka bir diş hekimine muayene olunmalıdır. Bu soruyu bir diş hekiminin telefonda bile yanıtlama kişinin kendine özel bir yanıt olmayacaktır. Tüm sorularınız hakkında size özel gerçek bilgilere ulaşmak istiyorsanız önce diş hekimi muayenesinden geçmelisiniz.

Ağız yapınız hakkında bilgi sahibi olan diş hekiminiz size ön diş kırılması sonrasında hangisini önerdiğini yaşınıza, bütçenize, beklentilerinize göre söyleyecektir.

Bunun dışında eğer kırılan ön dişinizin kırıl parçası ya da parçaları elinizde mevcutsa özel bir yapıştırıcı ile bunun dişinize tekrar tutturulması da mümkündür. Bu nedenle dişiniz kırıldığında eğer mümkünse parçasını koruyarak hemen diş hekimine giderseniz dişinizin kırık parçasını yapıştırtarak tedavi alabilirsiniz. İstanbul Diş Klinikleri arayışınız için, en doğru adres Şişli bölgesinde hizmet veren Smilegroup olacaktır.

Bir cevap yazın