Online Psikolog İle Online Terapi

Online terapi telefon, skype, whatsapp veya facetime bağlantısı ile gerçekleştirilen uzaktan sürdürülen bir terapi yöntemidir. Danışanın problemi online bir şekilde çözülmeye çalışılır. Evden çıkmadan da psikoloji destek ve danışmanlık alma yöntemidir. Günümüz koşullarında günlük yaşam hareketliliği, yoğunluğu veya danışan kişinin evden çıkamaması durumu söz konusu olduğunda online terapi uygulanır. Bu terapi şekilleri aynı zamanda tele psikoloji olarak da isimlendirilir. Psikolojik desteğe ihtiyaç duyan kişiler bu yöntemi uygulayabilirler.

Online Terapi Nedir?

Psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bireyler günlük yaşam temposundan vakit bulamayan ve yoğun olan kişiler için oldukça avantajlı ve güzel olan bir yöntemdir. Uzaktan terapi yöntemi ile çocuklar da psikolojik destek alabilir. Çocuk terapisi verilirken çocukları dinlemeye ve anlamaya özen gösterilir. Online terapiler son derece pratiktir. Kliniğe gitmeden müsait olunan her saatte seanslar online olarak gerçekleşebilir.

Online Terapinin Avantajları Nelerdir?

Online terapi, ulaşılması çok daha rahat bir tedavi yöntemidir. Bunun nedeni ise terapiye gitmek için ekstra bir zaman ayırmanıza gerek kalmamasıdır. online psikolojik danışmanlık kaygıları olan bireyler içim verilen bir destek hizmetidir. Bu danışmanlık yöntemi son derece ulaşılabilir ve pratiktir. Güvende hissettiğiniz herhangi bir yerde seanslara katılabilirsiniz. Fiziksel rahatsızlıklar nedeni ile bulunduğunuz yerden çıkamayabilirsiniz. Ancak yine de psikolojik bir desteğe ihtiyacınız olabilir bu gibi durumlarda online terapi çok verimlidir.

Neden Online Terapiyi Tercih Etmeliyiz?

Online terapi yönteminin tercih edilmesinin farklı nedenleri olabiliyor. Hastalar evden çıkamaz bir durumda ise ya da fiziksel durumları buna imkan vermiyorsa online terapi uygulanabilir. Online psikolog ile birlikte bireye seanslar düzenlenir.

İletişim Kurmakta Zorlanan Kişilere Yardımcı

Bazı kişiler normal hayatlarında konuşamaz ya da yabancı insanlar ile yüz yüze gelmekten çekinirler ve konuşamazlar. Bu sebepten ötürü psikoloğa ulaşmakta bir hayli güç olabilir. bakırköy psikolog sözlü iletişim sorunu yaşayan danışanların sorunları çözüme kavuşturulmasında yardımcı olur. Hastaların kendilerini daha rahat hissetmesi için alternatif bir iletişim şekli sağlanır. Online terapi sayesinde kişi kendini güvende hissettiği ortamda ve şekilde terapi alabilir. Birey kendini rahat hissedeceği için iletişim kurma problemi büyük oranda ortadan kalkacaktır.

Bir cevap yazın