Saldırgana Karşı Biber Gazıyla Müdahale Etmenin Avantajları

Saldırgana Karşı Biber Gazıyla Müdahale Etmenin Avantajları

Kişisel saldırılara karşı savunmanın en kolay ve etkili yollarından biri biber gazı kullanmaktan geçer. Çantada veya cepte taşınabilecek boyutlarda üretilen biber gazı ile kendinizi her zaman güvende hissedebilirsiniz. Özellikle ülkemizde görülen gasp, taciz, kapkaç ve saldırı gibi olaylarda saldırganı etkisiz hale getirmek için biber gazı kullanılabilir. Yasal olarak içeriği kontrol edilen biber gazı markalarını tercih ederek herhangi bir problemle karşılaşmadan saldırgandan zarar görmeden kendinizi koruyabilirsiniz.

Biber Gazı Kadınlara Serbest Mi?

Biber gazı bulundurmanın herhangi bir suç unsuru teşkil etmediği belirtilmektedir. Özellikle gasp, taciz ve kapkaç olaylarına karşı kendini korumak isteyen kadınlar çantalarında biber gazı taşıyabilirler. Biber gazının kullanımı, saldırılara karşı korunma amaçlı olduğunda herhangi bir kısıtlamaya tabi değildir. Biber gazları, içeriğindeki etken maddesi sayesinde kişinin gözlerini ve üst solunum yolunu etkileyerek yanma hissi yaratan ekipmanlardır. Günümüzde emniyet güçlerinin ve polisin toplumsal olayları yatıştırmak için kullandığı müdahale araçları arasında yer almaktadır.

Biber Gazı Uçağa Alınır mı?

Uçaklarda biber gazı bulundurma konusunda alınmış kararlara dikkat edilmelidir. Bilindiği üzere kabin bagajında yasaklı olan bazı ekipmanlar, uçağa alınmaz. Biber gazı da saldırı amaçlı kullanma riskine karşı uçaklara sokulmaması gereken ekipmanlar arasında yer alır. Biber gazı kullanımı konusunda devlet kurumlarının kontrolünden geçen markalar tercih edilmelidir. Türkiye’de biber gazı spreyleri arasında yoğunluk bakımından ölüme sebebiyet vermeyeceği belirlenen göz yaşartıcı Nato biber gazı spreyi gibi markalar, kişisel savunma amaçlı olarak saldırı anında kullanılabilir. Bunun dışında yüksek konsantrasyona sahip ve kişinin uzun süre maruz kalması halinde sorun yaratacak biber gazı spreyleri tercih edilmemelidir.

Biber Gazı Ne Zaman Kullanılır?

Kolluk kuvvetleri tarafından sık sık kullanılan biber gazı, genellikle toplumsal bir olayda insanları dağıtmak ve olayı yatıştırmak için kullanılır. İsyan ve taşlı, sopalı protestolarda polislerin biber gazı kullandıkları sık sık görülmektedir. Bunların yanı sıra Jenix biber gazı spreyi gibi konsantrasyonu daha düşük ekipmanlar ise kişisel kullanıma uygundur. Metropollerde yaygın bir şekilde görülen gasp, hırsızlık, taciz, kapkaç ve benzeri saldırılarda biber gazı kullanımı son derece etkilidir. Saldırganı en kısa sürede etkisiz hale getirebilmek için biber gazı kullanırken saldırganın yüzüne hedef almak gerekir. Bu tür müdafaa amaçlı kullanılan biber gazı için herhangi bir ceza söz konusu değildir.

Biber Gazı Satışı Yasak Mı?

Türkiye’de biber gazı satışı için devlet kurumlarının kontrolünden geçen markalara izin verilmektedir. Kişisel savunma amaçlı biber gazı spreyi satın almak istiyorsanız en doğru yerdesiniz. Türkiye genelinde müşteri memnuniyeti odaklı hizmetler sunan firmamızın geniş ürün yelpazesi içinde kişisel savunma amaçlı kullanıma uygun biber gazları bulunur. Hemen Polis Sepeti web sitemiz üzerinden savunma ekipmanlarını tek tıkla satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın