SEO Paketleri ve Backlink Çalışmasının Faydası Var Mı?

Yeni bir pazara girerek ufkunuzu genişletmek ve büyümeyi ve genişlemeyi hedeflemek, işletmeniz için heyecan verici bir zamandır, ancak kendinize başarı için bir temel oluşturmak için web sitenizle ilgili teknik temellere dikkat etmeniz gerekir. SEO Paketleri Bir web sitesini uluslararası pazarlar için SEO’ya hazır hale getirmek için tam olarak ne yapmanız gerektiğini belirlemek için hızlı bir kontrol listesini inceleyebilirsiniz. Bu, uygun bir etki alanı mimarisine karar vermeyi ve yerelleştirme sinyallerini uygulamayı içerir. Gerek: Hedef ülkenize veya bölgenize en uygun URL yapısını seçin. Yeni pazarınız için doğru dili hedeflemek için dil etiketlerini kullanın.

Arama motorlarında sıralayabilmek için pazarınız ve dili için yerelleştirilmiş içeriği optimize edin ve oluşturun. Uluslararası SEO, temelde içeriği ve deneyimleri coğrafi konumlara göre optimize edeceğiniz daha geniş bir coğrafi hedefleme biçimidir. Bunu geçmişte geleneksel SEO İngiltere taktikleri için şehre, ilçeye veya eyalete göre yapmış olsanız da, ülkeye göre hedefleme, yapısından başlayarak sitenizde önemli değişiklikler gerektirir. Backlink En iyi alan yapısı nedir? Muhtemelen en önemli karar bir alan yapısı seçmektir. Bu, her şeyin akacağı yerdir. Bir URL yapısını seçerken temelde üç seçeneğiniz vardır: ccTLD’ler, alt alanlar ve alt dizinler.

Bir ccTLD, ülke kodu üst düzey etki alanının kısaltmasıdır ve etki alanının sonunda uk veya ca gibi iki harfli bir ISO ülke kodunun kullanıldığı yerdir. Bu, Google’a ve diğer arama motorlarına, içeriğin belirli bir pazar için uyarlanmış üç seçenekten en net göstergesini verecektir. Bununla birlikte, kurulumu ve bakımı pahalıdır ve SEO açısından, çekirdek sitenizden ayrı bir etki alanı yetkilisi ile çalışacaktır. Kullanabileceğiniz ikinci yapı, sitenizde bir ülkeye veya dile özgü bir alt etki alanı ayarladığınız bir alt etki alanıdır. Bunun uygulanması daha kolay olsa da, SEO sinyalleri ülkeye özgü alan adlarından daha zayıftır ve genellikle alt düzey kullanıcı deneyimleri sunarlar.

Üçüncü bir seçenek, bağlantı oluşturma ve ana sitenizdeki SEO sinyallerini bir araya getirdiği için çoğu web sitesi için genellikle tercih edilen bir seçenek olan ve yönetimi ve bakımı bir ccTLD’den daha kolay olan bir alt dizindir. Bir alt dizin, yeni pazarınızı hedeflemek için genel üst düzey alanınıza (gTLD) bir klasör ekler. Küresel pazarları ilk kez keşfediyorsanız, daha ucuz oldukları ve mevcut sitenizin bir uzantısı olduğu için alt alan adları muhtemelen en iyi seçenek olacaktır. Apple, bu yapıyı Birleşik Krallık’taki kullanıcılarına  alan adı üzerinden hizmet vermek için kullanır.

Bir cevap yazın