Teniste İyi Oyuncuya Nasıl Galip Gelinir

Teniste İyi Oyuncuya Nasıl Galip Gelinir?

Tenis mevcut spor dalları arasına stratejinin oldukça önemli olduğu bir spor dalıdır. Nitekim bireysel bir spor olması mevcut stratejilerin ve oyun taktiklerinin önemini daha da fazla ortaya koyar. Oyun isimlerinin çeşitlendirilmesi pek çok anlamda önemli avantajları ortaya çıkarmaktadır. Ancak oyuncuların çeşitlilik göstermesi mevcut taktiklerin de daha fazla çeşitli hale gelmesini zorunlu kılar. Bu noktada uzmanların daha profesyonel yeni ilan etmemiş tenisçilere vermiş olduğu taktikleri oldukça değerlidir. Bu açıdan oyunu iyi olan bir oyuncuya karşı nasıl bir strateji geliştirilmesi noktasında önemli bir taktik dizisi aşağıda yer almaktadır.

Tenis maçları ile ilgili taktikler her zaman rakibi iyi tanımakla yakından alakalıdır. Bu açıdan yapılacak olan hareketlerin önden hesaplanabilir olması yapılacak olan oyun hatalarını ortadan kaldırmaktadır. Bu sayede daha kısa sürede galibiyet mümkün olmaktadır. Bu anlamda ne olursa olsun rakibi daha fazla beklenti kullanımına teşvik etmek en önemli stratejiler arasında yer almaktadır. Diğer taraftan rakibin forehand karşılandığında ortaya çıkan mesafelerin iyi bir biçimde değerlendirilmesi gerekir. Bu noktada forehand karşılaşmalarında her zaman temkinli olmak fayda sağlayacaktır. Genel itibariyle forehand ile yüklenen rakiplerin servis satışlarında veya karşılaşmalarında başarılı olduğu görülmektedir. Bu da hesaba katarak hareket edilmelidir. Her türlü tenis malzemesi ve tenis çantası modellerine tenis market’den ulaşabilirsiniz.

Tenis maçlarında genel itibarıyla oyunu iyi olan oyuncuların adrese tulumlar sergilediği görülmektedir. Bu açıdan çapraz vuruşların iyi değerlendirilmesi durumunda avantajı çevrilmesi söz konusudur. Kolay sayı elde etme noktasına çapraz duruşlar risk taşısa da oldukça önemli bir açığı kapatmaktadır. Genel itibariyle forehand vuruşlarındaki karşılamaları alçak buluşlar ile engellenmesi oldukça önemli bir takdiri ifade etmektedir. Genel itibariyle bu durumda agresif tavrı olan oyuncular için uygulanabilecek bir taktiktir. Tenis maçları için geçerli olan bu durumlar aynı zamanda slice toplarda da önemli bir farkı ortaya koymaktadır. Uygun koşulların değerlendirilmesi noktasında genellikle galibiyet ağırlıklı bir çizelge sahip olan rakibin devrilmesi de mümkün hale gelebilir. Nitekim her şeyden önce rakibin iyi tanınması mevcut stratejisinin geliştirilmesi noktasında başlangıç çizgisi mi teşkil eder.

Bir cevap yazın